Mobil

Xiaomi’den kamera alanında önemli işbirliği!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, fiyat/performans tarafında güçlü akıllı telefonlar üretmesine rağmen kamera tarafında rakiplerine kıyasla geride kalıyor. Marka bu dezavantajı aşabilmek adına önemli bir işbirliğine imza attı!

Light, kamera konusunda Xiaomi’ye yardım edecek!

Akıllı telefon üreticileri, son zamanlarda kamera konusunda deneyimli firmalar ile yakın çalışıyor. Huawei bu alanda Leica ile çalışırken, Nokia ise eski iş ortağı Zeiss’e dönüş yaptı. Bu konuda kullanıcılarını memnun etmek isteyen Xiaomi, kamera teknolojileri üreticisi Light ile anlaştığını açıkladı.

Hatırlanacağı üzere Nokia, 5 arka kameralı yeni akıllı telefonu 9 PureView modelinin görüntü işleme tarafında Light ile çalışıyor. Ayrıca firma Sony ve Leica gibi büyük markalarla da çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu yönden Xiaomi’nin önümüzdeki akıllı telefon modellerinde kamera kalitesini arttıracağını şimdiden söyleyebiliriz.

Xiaomi, Light ile işbirliği kapsamında şirketin yüksek görüntü işleme teknolojilerini kullanarak DSLR kalitesine erişmek istiyor. Gelen iddialar Çinli markanın bu yönde özel bir model geliştirebileceği üzerine. Bakalım kamera savaşlarında Xiaomi yeni işbirliği sayesinde rakiplerinin önüne geçebilecek mi?

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close