Oyun

PUBG Mobile kullanımı günlük 6 saat ile sınırlanıyor!

Geçtiğimiz yıl uygulama marketlerinde yerini alan PUBG Mobile, özellikle Uzakdoğu ve Güneydoğu Asya pazarlarında büyük bir popülariteye sahip. Tehlikeli boyutlara ulaşan bu popülerliğe karşı oyunun yapımcısı Tencent önemli bir karara imza attı.

Tencent, PUBG Mobile oyuncularına günlük 6 saat sınırı getiriyor

Hindistan’da gasp ve adam öldürmeye kadar giden sonuçlara ulaşan PUBG Mobile bağımlılığı, pek çok eyalet tarafından yasak kararı alınmasına sebep olmuştu. Yasağa rağmen oyuna devam eden 18 genç ise geçtiğimiz hafta gözaltına alınmıştı.

Oyunun yapımcısı olan Tencent Games, ailelerden gelen taleplere karşılık sorumluluk alarak yeni bir güncelleme paylaştı. Gelen güncellemede altı saatten fazla online kalan oyuncular sağlık gerekçesiyle oyundan günlük olarak engelleniyor. Hindistan’daki kullanıcılar ise son güncellemeden dolayı haliyle pek memnun değil. Bazı oyuncular engellemenin oyuna başladıktan 2 saat sonra gerçekleştiğini belirtirken, bazıları ise bu yasaklama işleminin döngüye girdiğini bahane ediyor.

Haberden de anlaşılacağı üzere Tencent bu engellemeyi Hindistan ve Güneydoğu Asya pazarı için uyguluyor. Avrupa ve diğer bölgelerde benzer bir yasaklamanın uygulanıp uygulanmayacağı ise şimdilik belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close