Haber

Opera Mobile Browser için VPN güncellemesi yayınlandı!

Dünyanın en çok tercih edilen web tarayıcısı Opera, 2017’den beri gömülü olarak sınırsız VPN hizmeti sunuyor. Popüler tarayıcının mobil sürümüne gelen son güncelleme ise bu özelliği akıllı telefonlara taşıyor!

Opera Browser’ın mobil sürümü VPN desteğine kavuştu!

Gizliliğe önem verdiğini her fırsatta belirten tarayıcı, 51. sürüm güncellemesi ile sınırsız VPN desteğini mobil sürümüne taşımış oldu. Ayrıca yenilenen kullanıcı sözleşmesinde sunulan VPN servisinin loglama yapmadığını ve bu sebeple kullanıcı verilerinin kesinlikle saklanmayacağı belirtiliyor. Bilmeyenler için VPN hizmeti, internet sitesi ile kullanıcı arasında sanal bir ortak ağ görevi görüyor. Böylece kullanıcı webde gezinirken anonimleşerek kimliğini gizlemiş oluyor.

Opera Mobile Browser’ın yeni özelliğini denemek için uygulamayı güncelledikten sonra ayarlardan VPN seçimini onaylamanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra 256 bit şifreleme tekniği ile bağlantı kurulabiliyor. Şimdilik Amerika, Asya ve Avrupa’daki sunucular üzerinden çalışan servisin ayrıca ilerleyen dönemde ülke bazlı olarak da seçilebileceği bildirildi.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close