Mobil

Honor CEO’su katlanabilir telefon için tarih verdi!

MWC 2019 ile beraber katlanabilir tarzdaki akıllı telefonlar resmen hayatımıza girdi. Bu tarzdaki Mate X adlı yeni modelini duyuran Huawei’nin alt markası Honor, kendi katlanabilir telefonunu ne zaman duyururacağı ile ilgili tarih verdi!

Honor CEO’su Zhao: İlk katlanabilir telefonumuz 2020’de geliyor!

Honor CEO’su George Zhao, Mobil Dünya Kongresi’nde yaptığı açıklamalarda markanın önümüzdeki dönemdeki hedefleri ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Şu sıralar 5G teknolojisine odaklandıklarını söyleyen Zhao, Huawei Mate X’in tasarımını kişisel olarak beğendiğini ifade etti. Honor’un tepe yöneticisi, bunun üzerine gelen bir soruya ise aceleci olmayacaklarını ve 2020 yılında ilk katlanabilir telefonlarını duyurmaya hazırlandıklarını açıkladı.

fznor

George Zhao’ya göre katlanabilir telefonlar tasarım olarak cezbedici, ancak ticari olarak başarılı olup olamayacağının anlaşılması gerekiyor. Bu yüzden de Honor deyim yerindeyse yaş tahtaya basmamayı tercih ediyor. Ayrıca Honor’un hedef kitlesi düşünüldüğünde bu tarz telefonlar fiyat olarak oldukça pahalı kalıyor. Katlanabilir telefonların yaygınlaşması, fiyat olarak da daha ulaşılabilir düzeylere inmesini sağlayacak.

Huawei Mate X’in özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse; 8 inç OLED ekran (Katlanıldığında önde 6.6 inç, arkada 6.38 inç), HiSilicon Kirin 980 işlemci, Balong 5000 5G modem, 8 GB RAM, 512 GB depolama, 40+16+8 megapiksel üçlü kamera, 4500 mAh batarya ve Android 9.0 Pie işletim sistemi olarak sıralanıyor. Telefonun fiyatı ise 2.299 Euro olarak açıklanmıştı.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close