Mobil

Honor 9X’in özellikleri ve tanıtım tarihi belli oldu!

Geçtiğimiz haftalarda üst seviye özelliklere sahip Honor 20 serisini duyuran Honor, modellerini yenilemeye devam ediyor. Çinli marka yaptığı açıklama ile orta sınıftaki yeni temsilcisi Honor 9X’in tanıtım tarihini duyurdu!

Honor 9X, pop-up kamerasıyla oldukça iddialı geliyor!

Tanıtım tarihini belirtmeden önce Honor 9X’in tasarımı ve bildiğimiz özellikleri hakkında konuşalım. Cihazın şematik tasarımı, Evan Blass tarafından geçtiğimiz günlerde ortaya çıkarılmıştı. İddialı cihazın tasarımında en dikkat çeken konu ön yüzü olmuş. Ön bölümünde çentiksiz bir tasarıma sahip olan Honor 9X, son dönemin trendi olan pop-up kameraya geçiş yapıyor. Ayrıca arka yüzde fiziksel parmak izi okuyucunun olmaması, ekran altı parmak izi okuyucu ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Honor’un cihaz duyuru afişinde yeni modelin işlemcisi de belli oluyor. Honor 9X, gücünü markanın yeni orta-üst seviye işlemcisi Kirin 810’dan alacak. 7 nm üretim tekniğine sahip olan Kirin 810, iki adet Cortex-A76 ve altı adet Cortex-A55 olmak üzere 8 çekirdekli bir yapı ile geliyor. Arka kamera tarafında ise 9X çift, 9X Pro adlı model ise üç arka kamera ile gelecek. Pro modelinin farkının arka kamerasından kaynaklı olduğu düşünülüyor.

Son olarak 23 Temmuz’da tanıtılacak olan Honor 9X’in fiyatı ise Çin’deki lansmanında belli olacağını belirtelim.

İlgili yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close